Pozdravljeni, prijavite se. eINŽENIR



Novice

Intervju z Andrejem Pogačnikom: Kje je potresna sanacija? Zakaj na potresno ogrožene stavbe lepimo stiropor?

Na spletnem mestu RTVSLO.si, na MMC je objavljen intervju novinarja Gorazda Kosmača z naslovom Kje je potresna sanacija? Zakaj na potresno ogrožene stavbe lepimo stiropor?

V Sloveniji v potresno ogroženih objektih, v katerih bodo ob močnem potresu človeške žrtve, še vedno živi od šest do 15 odstotkov prebivalcev Slovenije. Čeprav je na primer za energetsko sanacijo na voljo na milijone evrov javnih sredstev, za potresno ni tako, pa je zagotovo ljudem zagotoviti varno bivanje pomembneje od energetskega prihranka z novimi fasadami. "To je neverjetna napaka, ki jo je naredil zakonodajalec oz. odločevalec, ki je verjetno padel pod vpliv določenih evropskih okoljskih lobijev, ki hitijo s tem, da bodo s fasadami varčevali z energijo," je opozoril inženir Andrej Pogačnik, predsednik upravnega odbora matične sekcije gradbenikov pri Inženirski zbornici Slovenije (IZS).

O potresni ogroženosti Ljubljane: V Ljubljani je ogroženih okoli 360 višjih objektov, med njimi je 15 izjemno ogroženih stolpnic v katerih živi ogromno število ljudi. Locirane so na Štefanovi ulici, Cigaletovi, Pražakovi, Rozmanovi, Hrvatskem trgu, Sketovi ulici, Grablovičevi, Streliški in Hudovernikovi. To je problem!

Celoten intervju je objavljen na povezavi Kje je potresna sanacija? Zakaj na potresno ogrožene stavbe lepimo stiropor? - RTV SLO


Foto: MMC RTV SLO/Gorazd Kosmač

Nazaj